UA

Журнал VOGUE

Подписаться
Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.
Соглашаюсь

Художник Гамлет Зінківський намалював вишиванку на вулицях Харкова

22 мая 2022

Вуличне мистецтво харківського художника Гамлета Зіньківського є справжнім символом міста. Всі, хто хоча б раз був у Харкові, знайомі з графічними чорно-білими, іронічними та зворушливими малюнками Гамлета на стінах міста, будівлях, у дворах. Кілька днів тому художник створив нову серію робіт у місті, яке надзвичайно постраждало від російських бомб та ракет, але залишається повним життя й надії. Так, одна з перших робіт, що їх намалював Гамлет у воєнному Харкові, – це українська вишиванка.

Фото: @gamletzinkivskyi

Гамлет оживлює вулиці міста за пропозицією командира місцевого військового батальйону Харкова. «Я бачу людей, які щасливо посміхаються, тому що вони бачать, як я малюю зруйновану будівлю, яку вони любили», – розповів він у коментарі київському арт-центру М17, де напередодні повномасштабного вторгення, у лютому, проходила його виставка.  Гамлет вважає, що його вуличне мистецтво допоможе підняти суспільний дух та надихнути харків'ян боротися й захищати Україну.

 
 

Познайомитися з мистецтвом Гамлета Зіньківського має змогу й іноземна аудиторія. Фонд Art for Victory fund у межах свого благодійного проєкту проводить онлайн-аукціон «Stand with Ukraine» на платформі Artsy, де представлені 4 роботи Гамлета Зінківського з його останніх щоденникових серій. Подивитися їх можна за посиланням.

Гамлет Зіньківський – український художник, який відомий далеко за межами України своіми стрит-арт роботами. В 2009 і 2011 роках був серед фіналістів премії PinchukArtCentre. В 2013 році разом з Жанною Кадировою та Миколою Рідним представляв Україну на бієнале у Венеції. В 2018 створив ілюстрації для книжки Сергія Жадана "Антена".

Еще в разделе ART

Популярное