Як ефективно приборкати неслухняну шевелюру
Пухнасте волосся — знайома проблема для багатьох: посічені кінчики, ламкість, неслухняний обʼєм і постійні кучерики, які псують будь-яку зачіску. Причиною цього найчастіше стає підвищена пористість: волосся надто вбирає вологу з навколишнього середовища. Особливо актуально це влітку, коли волосяна структура потерпає від спеки, сонця, солоної води й частого укладання.
Чому волосся стає пухнастим?
Чим частіше ми "тестуємо" волосся на міцність: часті фарбування, гарячі інструменти, агресивне сушіння, тим вищою стає його пористість. Лусочки волосся (кутикули) підіймаються, волога проникає всередину волокна й розпушує його. У результаті маємо сухі, ламкі кінчики, втрату форми зачіски та небажаний обʼєм.
Як визначити рівень пористості волосся?
Є простий домашній тест. Для цього треба помістити сухе пасмо волосся у склянку з водою на дві хвилини.
* Якщо пасмо залишилось на поверхні — волосся має низьку пористість.
* Якщо опустилось посередині — середня пористість (ідеальний варіант).
* Якщо потонуло — висока пористість: потрібен додатковий догляд.
Для волосся з високою пористістю рекомендовано використовувати засоби з керамідами, амінокислотами, гіалуроновою кислотою, біотином та алое вера — вони допомагають відновити волосяне полотно й створити захисний барʼєр від вологи.
6 правил для отримання гладкого та слухняного волосся
- Не виходити з дому з вологим волоссям. Вологе волокно легко вбирає зовнішню вологу, через що й стає пухнастим. Сушити волосся треба до повного висихання перед виходом.
- Робити олійні обгортання раз на тиждень. Олія кокоса, жожоба або рицинова — насичують волосся поживними речовинами.
- Незмивні спреї для зволоження. Вони підтримують гідробаланс і захищають від впливу довкілля.
- Використовувати шовкові наволочки. Шовк мінімізує тертя, запобігає ламкості й утримує вологу у волоссі.
- Завершувати миття холодною водою. Це допоможе "закрити" лусочки волосся та зберегти гладкість.
- Використовувати правильні аксесуари. М’які мікрофіброві рушники для сушіння та шовкові гумки — справжні must-have у догляді.
Бʼюті-рутина для пухнастого волосся
Шампунь. Варто обирати шампуні з максимально натуральним складом з алое вера, амінокислотами та лляною олією. Це надасть блиску та допоможе утримувати вологу.
Бальзам. Після миття важливо "запечатати" вологу. Це творять кондиціонери зі зволожувальними компонентами для м’якості та блиску.
Маска. Глибоке відновлення раз на тиждень. Маски з біотином, кератином і гіалуроновою кислотою роблять свою справу за 10 хвилин.
Незмивні сироватки та олії . Нічні засоби працюють, поки ви спите, а зранку волосся вже виглядає доглянутим.
Засоби проти пухнастості. Антифриз-спреї й креми — чудовий варіант для стайлінгу без шкоди.
Правильні аксесуари. Відмова від жорстких рушників і бавовняних наволочок зробить дива. Особливо, якщо замінити їх на мікрофібру та шовк. Це нові б’юті-друзі.
Такий комплексний підхід — ключ до здорового, блискучого й слухняного волосся, яке більше не боїться ані вологи, ані спеки.
За матеріалами: Vogue.fr