Як боротися з випадінням волосся: особистий досвід редакції vogue.ua
Спільний проект з грецькою маркою косметики Apivita, яка представила нові засоби для догляду за волоссям, дав змогу редакції Vogue UA по-новому поглянути на турботу про волосся, шкіру голови і на звичні ритуали догляду. І головне – комплексно поставитися до вирішення проблеми з випадінням волосся.
Багатьом краса волосся дістається від природи і супроводжує все життя, незважаючи на вплив зовнішніх і внутрішніх факторів. У моєму випадку, попри ретельну турботу, в один момент щось пішло не так: волосся стало сухим і ламким, а кожне розчісування викликало жах: волосся сіклося по всій довжині. А вона зменшувалася без найменшого втручання перукаря.
Така ситуація вимагає професійного підходу – і візит до трихолога не змусив себе довго чекати. Студія Hair Help – це те, що мені було потрібно: тут приймають професіонали, які спеціалізуються на здоров'ї волосся, детально вивчають його структуру. А також аналізують внутрішні процеси в організмі. З'ясувалося, що на стан волосся напряму впливають функція щитовидної залози, рівень феритину і вітаміну D в організмі, а також спосіб життя.
Після аналізу всього у комплексі лікар запропонувала правильне вирішення проблеми. Саме правильне, адже вже через три тижні комплексного догляду результат був приголомшливим. Нарешті я почала повертатися до свого здорового від природи стану волосся. Отже, результати мого дослідження і рекомендації, яких я дотримувалася.
Слабкість і ламкість мого волосся, а також сухість шкіри голови обумовлені слабовираженою функцією щитовидної залози, нестачею в організмі заліза і вітамінів групи B. Тут мені порекомендували гормонозапалювальну терапію, феритин і біотин. Що стосується догляду, відбулося, я б сказала, deja vuе: Apivita. Я знайома з цим брендом досить давно – з найприємнішими враженнями. Але коли довго користуєшся хорошим засобом, в якийсь момент починає здаватися, що він припиняє працювати – і змінюєш догляд. Тому я майже забула про ці чудесні засоби, але voila – знову до них повернулася.
Сухе ламке волосся, а також суха шкіра голови, потребують зовнішнього захисту: живлення і зволоження. З широкого спектру продуктів Apivita моїми супутниками стали: зволожувальний шампунь і кондиціонер, який лікар порадила чергувати з шампунем від сухої лупи; маска "Захист кольору і зволоження"; нічна двофазна сироватка, яка неймовірно зволожує волосся і захищає його від ламкості, відновлює звичну густоту волосся.
Спочатку здавалося: о Боже, як багато всього! – маска, сироватка, навіщо, у мене немає на це часу, але простота використання засобів і величезне бажання повернути красу волоссю – зробили своє. Хочу поділитися враженнями від нічної сироватки. По-перше, зручність у використанні: її треба наносити на ніч. Для перманентно зайнятої жінки – це фантастика, тому що не потрібно шукати час на використання. По-друге, засіб розкриває свій максимальний потенціал. По-третє, з регулярністю використання не виникає проблем. А це важливо: яким би прекрасним не був засіб, дисципліна – перш за все. Прекрасні і відчутні результати я побачила вже через місяць: помітне ущільнення стрижня волосся і блиск просто неймовірний!
Яким же було моє здивування через три тижні: моє волосся нарешті не січеться, має здоровий і блискучий вигляд. Звичайно, це далеко не фінал, але такого швидкого результату, зізнаюся, я не очікувала. Повторна консультація фахівця підтвердила позитивну динаміку відновлення волосся: шкіра голови краще зволожена, структура волосся – щільніша. На додаток до домашнього догляду Apivita обов'язково підключу ряд салонних процедур для реконструкції стрижня волосся.
І так, мій додатковий must-have від Apivita – це сонцезахисна олійка для волосся з соняшником і абіссініанською олією. Мене складно чимось здивувати, але з Apivita у нас, схоже, міцна дружба.
На першій же консультації в салоні Hair Help лікар-дерматолог Валерія Тиран поставила мені діагноз "контактний дерматит шкіри голови". На екрані в збільшенні картина була не дуже приємною: лущиться шкіра, лупа і невеликі запалення. Несподіванкою для мене це, втім, не стало. Торік я пережила дві операції, пройшла курс гормонального лікування. Волосся постраждало перш за все, і свої локони я наполовину обстригла, але і після цього вони залишалися сухими і ламкими. Але всі показники (а в зв'язку з лікуванням і після нього я здаю загальний аналіз крові, біохімію і ще ряд аналізів) були в нормі, тому я розуміла, що лікувати потрібно саме шкіру голови і волосся, а не, скажімо, шлунково-кишковий тракт або печінку. Хоча лікар, спасибі їй за уважність і професіоналізм, починає нашу зустріч саме з запитань про мої аналізи – чи давно я їх здавала, яка ситуація з печінковими пробами, чи немає алергії або непереносимості якихось продуктів; як харчуюся.
"Шкіра голови чутлива і сильно роздратована. Їй щось не подобається", – підсумувала лікар після огляду. Від Валерії Тиран я вийшла з купою призначень. По-перше, аналізи на вітамін D, цинк, фолацин, залізо, феритин; по-друге, вітаміни для росту волосся, а також цілий набір засобів Apivita. Я люблю їхні засоби для обличчя за натуральність і м'якість, тому із задоволенням вирішила спробувати серію для волосся.
Після консультації на моїй поличці у ванній оселилися п'ять нових засобів Apivita. Два шампуні: для чутливої шкіри голови і тонізувальний, які лікар наказала чергувати два до одного; зволожувальний кондиціонер з гіалуроновою кислотою і алое, маска "Захист кольору" і лосьйон проти випадіння, який потрібно було використовувати кожне друге миття голови.
Протягом півтора місяця я, як відмінниця, виконувала всі призначення лікаря. Суб'єктивно найбільше сподобалася маска, яка добре живила моє вічно сухе волосся, і лосьйон для росту волосся – він в міру ущільнював волосся, а найприємніше, що фактично після кожного миття я бачила, що волосся стає густішим і виблискує. Помічав і чоловік, і колеги – питали, чи обстригла я гривку, але ні, це було нове густе волосся. Підтвердив на повторному обстеженні це і лікар, але про це далі.
З шампунями я заприятелювала не відразу: для мене вони виявилися спочатку сухуватими і, як усі натуральні шампуні, погано пінилися. Але у мене так завжди з екозасобами – а в складі шампуню Apivita 97 відсотків натуральних компонентів. Під час другої зустрічі лікар пояснила, що ці шампуні потрібно ретельно вимивати – ретельніше, ніж це робила я.
Під час повторної консультації через півтора місяці Валерія спочатку робить фото проділів, щоб порівняти ситуацію до і після, і радіє: волосся стало густішим, а під мікроскопом помітно безліч нових коротких пасом. Я хвалю лосьйон – кажу, що з усієї лінії це мій улюблений засіб.
Лікар каже, що я молодець і у мене помітні поліпшення: волосся стало щільнішим, густішим, сяє і має значно здоровіший вигляд, ніж при нашій першій зустрічі. Проте, проблеми ще є: шкіра голови досі подразнена і на деяких ділянках залишилося лущення, а це означає, що лікування триває. У зв'язку з тим, що я скаржуся на сухість, лікар радить замінити мій кондиціонер на засіб із серії "Захист кольору" і також додати новий шампунь – від сухої лупи.
Я думаю, що це тільки початок шляху. Через тиждень я знову здаватиму аналізи і ще два місяці, за рекомендацією лікаря, використовуватиму серію Apivita, а також завершу прийом вітамінів. І збираюся повернутися на консультацію: хочеться, щоб похід до трихолога став для мене такою ж звичною практикою, як до гінеколога або терапевта.
Природа нагородила нігтями, що швидко ростуть, з якими я ніколи не знала турбот, зате волосся зробила ахіллесовою п'ятою. Взимку воно втрачає об'єм, влітку вигорає і стоншується, а останній рік випадає та залишає докази в зручних для нього і незручних для мене місцях. Тому якщо вже одягати чорний – то слизький шовк, а речі з бавовни або кашеміру – тільки в тон до волосся.
З вдалим маскуванням я перейшла до справи: змінила всю косметику для догляду за волоссям (і не один раз), здала тест на гормони і загальний аналіз крові (все виявилося в нормі), купила за одноголосною порадою фармацевтів вітаміни "Ревалід", втирала теплі аромаолії на ніч, дорогі вітамінні коктейлі – вранці і навіть з'їздила на море. Я змінила фітнес на йогу, котлету по-київськи на бразильський горіх і видалила телефон колориста. Я стриглася на молодий місяць, розчісувалася дерев'яним гребенем, і якби не впертий вихoр на маківці, то навіть змінила б проділ. Я ставилася до волосся з любов'ю і терпінням, але воно було холоднішим за нашу охорону в офісі і продовжувало випадати рівно в такій же кількості.
Через дев'ять місяців поневірянь свій провал я визнала на прийомі у трихолога в клініці Hair Help. Вона слухала і не перебивала, ставила уточнювальні запитання про харчування, спосіб життя, перенесені хвороби та батьків. Потім провела трихоскопію (завдяки їй можна побачити завмерлі цибулини і пушкове волосся, що тільки росте) і перевірила натяг волосся (якщо на руці залишається більше п'яти волосків після того, як ви легко потягнули, запишіться до фахівця).
Лікар прописала вітамін біотин, який довів свою ефективність у боротьбі з випадінням волосся і призначила три найважливіші аналізи з мільйону можливих: на феритин, переносимість лактози і 25-гідроксивітамін D. А ще повідомила, що в моїй битві колорист постраждав ні за що – фарбування не впливає на випадіння волосся, і що шампунь мені варто змінити: нинішні безсульфатні не справляються з очищенням.
Мені призначили догляд для волосся від грецького бренду натуральної косметики Apivita: тонізувальний шампунь з комплексом на основі обліпихи і лавру, який потрібно було чергувати з делікатним шампунем з ромашкою і медом, делікатний кондиціонер і лосьйон-спрей від випадіння волосся з обліпихою, люпином і протеїном для щоденного використання.
Всі шампуні Apivita мають натуральну основу без консервантів, приємний аромат трав і квітів, консистенцію густого гелю, рівномірно піняться в долонях і легко наносяться на волосся. При згадці своїх мук з попереднім шампунем, який я наносила пензликом по проділах на 20 хвилин і лише після цього змивала, тут я зітхнула з полегшенням. До того ж трихоскопія місяць потому показала, що Apivita мені підходить краще. Лосьйон-спрей від Apivita я використовувала перед сном або просто для задоволення в вихідний день. Наносила по проділах і втирала масажними рухами в шкіру голови. Засіб регулює ліпідний баланс шкіри і зміцнює волосяні фолікули, складається на 85% з натуральних компонентів: екстрактів обліпихи, люпину, чебрецю, цинхони, польового хвоща.
Але крім лікувального, у нього є ще ароматерапевтичний ефект завдяки комбінації ефірних олій, коли вдихаєш їх – наче потрапляєш у степ. Але, як каже лікар-трихолог, людині, яка зіткнулася з проблемою випадіння волосся, доведеться приділяти догляду за ним особливу увагу все життя. А втрати можна повернути лише в тому випадку, якщо проблема не є запущеною.