Власний досвід: як змінилося життя учасниць програми "Краса для всіх"

Загальноосвітня програма "Краса для всіх" вже всьоме розпочала збір заявок. Мета — допомогти здобути безоплатну освіту у сфері краси жінкам, які постраждали від насильства, а також опинились у скрутному становищі через війну. Набір учасниць на здобуття професій перукарки та візажистки здійснюється L’Oréal Україна спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні. Спеціальний курс навчить жінок, які перебувають у непростих життєвих ситуаціях, основам перукарської майстерності й візажу, щоб допомогти їм побудувати свій шлях до нового життя. У цьому матеріалі розповідаємо, як програма "Краса для всіх" допомогла учасницям попередніх сезонів.

Юлія Поліщук, керівниця з навчання в L’Oreal Luxe Ukraine та проєкту для українок в L’Oreal Spain

Проєкт Beauty for a the Better Life, створений для допомоги жінкам, що опинились у скрутному становищі, надихнув мене на створення спеціального проєкту-допомоги для жінок-біженок. В одну мить ми всі втратили свій фундамент, своє живлення, свої цілі й орієнтири. Але залишалась сім’я, робота, підтримка компанії, які дали сили та бажання допомагати, ділитися досвідом та надихати. Так з’явився пілотний навчальний проєкт для біженців в Іспанії, де вони отримують професійні навички та знання Консультанта з Краси, перспективи працевлаштування в іншій країні, а також можливість влаштувати своє нове життя в незнайомому суспільстві та новій культурі.

Внаслідок ми упродовж року втілили в життя два проєкти, в яких взяли участь 37 жінок, що пройшли навчання в офісі L’Oreal з основних напрямків роботи у сфері краси, а саме в парфумерних магазинах. Вони дізналися все про різні категорії продуктів, пройшли практичні заняття з провідними спеціалістами Іспанії та України; посилили та розвинули свої комунікаційні навички, базові компетенції у продажах та маркетингу, стандартах якості продуктів.

Із 37 учасниць проєкту всі завершили навчання й отримали дипломи. Сім із них вже працюють у парфумерних магазинах і салонах краси, п'ять отримали запрошення на роботу з вересня 2023 року. Всі без винятку учасниці проєкту стали потужним прикладом внутрішньої сили та цілеспрямованості, вони всі є великим натхненням для інших жінок, як за кордоном, так і в Україні. Проєкт надав їм впевненість та непохитність, віру в себе та фундамент для подальшого розвитку.

Марина Заболотна, учасниця проєкту в Іспанії

Коли на 10-й день повномасштабного вторгнення я покидала Україну, я не знала, що врешті опинюся в Іспанії, Після кількох тижнів перебування в Польщі та безрезультатних пошуків роботи, було вирішено їхати на батьківщину Сервантеса. В Іспанії я перебуваю під опікою програми захисту організації, де команда професіоналів, соціальних працівників, психологів, адвокатів допомогли мені вивчити мову та адаптуватися.

Якось я випадково знайшла курс від L’Oreal на Facebook, подзвонила і мене взяли на навчання. Саме ця програма допомогла мені зрозуміти, хто я і чого хочу, покращити взаємини з дітьми та навколишнім світом. У L’Oreal я мала свою наставницю Юлю, яка пояснила, як я можу поєднувати всі свої знання і реалізувати себе. Я пройшла стажування в магазині Douglas, мене чудово зустріла команда професіоналів, мені дуже допомогли, підтримали й стали моїми друзями.

Я дуже вдячна всьому світу й тим, хто допомагає українцям, моїм усім вчителям і наставникам в L’Oreal за можливість вчитися і реалізувати себе, стати кращою версією себе.

Інна Гузь, випускниця першого сезону проєкту "Краса для всіх". Власниця студії Hair Colorit Bar, викладачка проєкту "Краса для всіх"

У перший рік після закінчення проєкту я стала технологом-практиком в бренді Matrix. Згодом виростила свій власний beauty-бізнес. Кожний рік приносив приріст з розширення і саморозвитку і надбання досвіду в цій чудовій сфері. Але мій корабель спочатку хитав карантин, а потім повномасштабна війна. Однак я продовжую залишатися в Україні й нести красу жінкам.

У 2019 році я почала викладати в проєкті "Краса для всіх", який дав мені поштовх, й роблю це вже три сезони. Оскільки у мене є власний бізнес, я запрошую учасниць проєкту до своїх салонів працювати асистентами, аби вони мали змогу більше практикуватися.

Дуже вдячна долі, що я потрапила на саме цей шлях. Хоч іноді буває нелегко, але, коли бачу блиск в очах людей, маю ще більше натхнення творити. Тому вірте, мрійте і робіть те, що може хоч трохи зробити іншу людину щасливішою.

Катерина Цонкова, учасниця шостого сезону проєкту

Війна до нас прийшла у 2014-му. Поки молодь з Ростова стояла з проплаченими російськими прапорами у центрі міста, заклопотані містяни ходили на роботу й не розуміли, що починає коїтися. Потім місто почало наповнюватися російськими офіцерами, кадирівцями, "казаками", прийшло мародерство та беззаконня, щодня ми чули розриви снарядів та перестрілку. Так, одного разу, я зібрала речі й сіла на останній потяг. Життєвий шлях привів мене до Львова.

Побачивши оголошення від L’Oreal про курси я спочатку довго дивилася на це повідомлення і раділа. Випала така чудова нагода пірнути у світ краси та всесвітньо визнаної витонченості. Анкету заповнювала з трепетом: ось і здійсниться давня мрія навчитися перукарської майстерності. Все, на що я дивилася із захватом, стане моєю реальністю: красиві укладки, продукти догляду за волоссям від L’Oreal Matrix, неймовірні колористичні рішення, перші стрижки своїми руками.

Для мене ця професія — можливість створювати зовнішню красу й доповнювати внутрішню красу людини. Навчання дало мені дуже багато нових знань, чудові знайомства з майстрами та технологами вищого пілотажу, у яких хочеться навчитися всього, дало нових друзів, більше впевненості у власних силах. Я приходила на заняття, як на маленьке свято. Я спокійна на навчанні, адже знаю, що технологи допоможуть зі всім розібратися, приділять увагу кожному, і, врешті, я все зроблю правильно.

Викладачі пообіцяли нам, що тепер ми на людей будемо дивитися професійним оком. Особисто я тепер роздивляюся зачіски людей уважно, з перукарськими роздумами та формулами. Сама собі посміхаюся: я змінилася. Я згадуватиму навчання на перукарському мистецтві від L’Oreal Matrix з неймовірною теплотою, це викарбується назавжди у моїй пам'яті сонячним промінчиком. Я дякую за професіоналізм і терпіння усім викладачам. Дякую засновникам проєкту за таку круту ідею навчити людей створювати красу в неймовірній атмосфері. І нехай майбутнє буде світлим, великим та щасливим у всіх.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.