6 найцікавіших виставок жовтня у Києві, Миколаєві та Івано-Франківську

ART
14 жовтня 2023

Київська бієнале, сучасна українська скульптура та візуальна історія Миколаєва — зібрали для вас найцікавіші виставки жовтня, що тривають у Києві, Івано-Франківську та Миколаєві.

"Візуальна історія Миколаєва"

З 13 жовтня до 30 листопада, "8 ПРИЧАЛ", Миколаїв

Автор – Максим Голуб

Потужний фотопроєкт, який представляє у Миколаєві роботи учасників школи концептуальної та артфотографії MYPH, заснованої фотографом Сергієм Мельниченком. "Візуальна історія Миколаєва" — виставка 20 авторів, яка фіксує вплив війни на місто. Воно, дев’ять місяців перебуваючи на лінії фронту, зазнало тяжких випробувань, обстрілів та загрози окупації. Цей проєкт має на меті зберегти та представити візуальний слід досвіду, через який пройшло місто, а також підкреслити неперевершену силу та винахідливість миколаївців, які призвели до присвоєння Миколаєву звання "міста-героя". Зворушливі фотографії є одночасно документом часу та присвятою місту.

"Простори. Межі. Кордони"

До 5 листопада, Український дім, Київ

В Українському домі відкрилася масштабна виставка сучасної української скульптури. На ній представлені твори 40 українських митців, які виходять за межі традиційного медіа скульптури на територію нових медіа — об’єктів та інсталяцій. Експонати створені в різноманітних техніках та масштабах: від інсталяції на мілітаристичну тему зі ста об’єктів у центральному залі до скульптурних робіт у камерних і навіть інтимних просторах.

Ця виставка — спроба окреслити своє місце в умовах воєнної дійсності, перезібрати власний світ зі шматків реальності, винайти актуальні сценарії життя, розповідають куратори. Кураторcька група: Ігор Абрамович, Аліса Гришанова, Олександр Соловйов, Катерина Цигикало.

"Мови війни"

До 26 жовтня, музей Ханенків, Київ

На виставці у музеї Ханенків покажуть роботи Євгена Баля, Васі Дмитрика та Миколи Лукіна — рефлексії на тему "мови війни" та її проявлення у нашому повсякденному житті. Серія редімейд-скульптур художника Євгена Баля є "археологією українського нуля", коментує куратор виставки Кирило Ліпатов, адже вони зроблені з фрагментів російської зброї. "Мови війни" — спільний проєкт музею Ханенків та Одеського художнього музею.

Виставка Ренуара

З 7 до 15 жовтня у просторі Corpus Fine Art, Київ

У новому київському галерейному просторі триває оригінальний виставковий проєкт, присвячений творчості Ренуара. На виставці можна побачити 20 версій автентичної акварелі Огюста Ренуара, що має назву Maisons Au Bord. Серед них одна є оригіналом, а інші 19 — майстерно виконані репродукції. Під час квесту гості можуть взяти участь у виклику, намагаючись розпізнати оригінальну роботу серед багатьох копій. Після завершення виставки ті, хто правильно визначив оригінал, візьмуть участь у розіграші 19 репродукцій Ренуара.

Усі кошти, зібрані під час виставки, будуть передані Благодійному фонду "Сучасна Україна" — організації, яка в межах проєкту For Kids UA активно допомагає постраждалим через війну дітям, забезпечуючи їх психологічну й медичну реабілітацію та відновлення.

"Цитати", виставка Сергія Гая

До 19 листопада, Національний музей "Київська картинна галерея"

Автор – Сергій Гай

У Києві триває велика персональна виставка львівського художника Сергія Гая, який працює на перетині естетики фовізму та неоекспресіонізму. "Цитати" — ретроспектива художника, де, обіцяють в музеї, глядача очікують "сміливі поєднання кольорів та неординарні рішення форм". Експозиція представляє серію масштабних живописних полотен, виконаних за останні 20 років.

"На периферії війни"

7–30 жовтня, "Асортиментна кімната", Івано-Франківськ

Масштабна групова виставка українських художників рефлексує стосовно питання, як живе тил в умовах війни. "Країна перетворюється на мозаїку персональних досвідів війни, що закриті в собі та важко транслюються іншим, — коментують куратори. — У різних місцях люди зіштовхуються з однаковими запитаннями, що були породжені війною та потребують індивідуальної відповіді тут і зараз. Тил, периферія війни — це і є місце, де визрівають нові етичні дилеми, але саме тут "несвоєчасні" запитання та відповіді блокуються почуттями провини та сорому".

У виставці беруть участь Ярема Малащук і Роман Хімей, Андрій Рачинський, Даніїл Ревковський, Анна Потьомкіна та інші. Проєкт "На периферії війни" проходить в межах Київської бієнале — міжнародного форуму мистецтва, що цьогоріч відбувається одразу в кількох містах — Києві, Івано-Франківську, Ужгороді, Варшаві та Відні.

Популярне на VOGUE