Ювелірна дизайнерка Валерія Гузема та пілот ТімурФаткуллін створили спільну чоловічу колекцію прикрас ViLevare, натхнену небом, авіацією, підйомною силою та щирими мріями. Над ювелірною капсулою понад два роки працювала команда майстрів-ювелірів та пілотів. Розповідаємо про неї детальніше.
"Колекція ViLevare створювалася в найскладніший час для бренду, для нашої команди, для України — і цим все сказано, — розповідає дизайнерка Валерія Гузема, лауреатка премії VogueTalentPrize 2023. — Тому наша колаборація — про силу та сміливі бажання, про взаємодію, а також про поштовх, який допомагає рухатися в правильному напрямку".
У колаборації закладені глибокі сенси підйомної сили. Це фізичне явище, яке відповідає на давнє прагнення людства до подолання сили гравітації. І одночасно постає символом, вкрай необхідним саме сьогодні. Вона про розкриття внутрішнього потенціалу і досягнення нових висот — у час невизначеності та страху. Над ювелірною капсулою понад два роки працювала команда майстрів-ювелірів та пілотів. Майже всі прикраси представлені у сріблі, серед них: жетони на шнурках та ланцюжках, кулони у вигляді профілю крила літака, каблучки та браслети у вигляді того ж профілю, але адаптованого в округлу форму.
"Ця колаборація — про чоловіка та жінку, про те, що разом ми спроможні зробити щось красиве"
"Працюючи над колаборацією, ми багато говорили загалом про чоловічі прикраси. Проблема в тому, що в нас навіть немає коректного слова для опису чоловічих прикрас, адже для чоловіка слово "прикраса" — часто табу. Стосовно аксесуарів — це якісь гаманці, це не те. Одним словом, ми мали зрушити всю індустрію. Адже в чоловіків, які хочуть придбати прикрасу, всього дві опції — або ти Джонні Депп з фільмів про піратів, або хлопець, який купається в несмаку та розкоші з кліпів LilNasa. Хотілося сказати: "Хлопці, хороші прикраси насправді як татуювання — це щось особливе!" Створити щось нове, і рухати вперед, і вірити в це — непростий виклик. І колекція про це також — це і є підйомна сила", — розповідає спеціально для vogue.uaТімурФаткуллін, який безпосередньо брав участь у створенні колекції.
Цікавий момент, що ця колекція стала результатом не лише перетворення пілота в ювелірного дизайнера, а й навпаки — у 2020 році Валерія Гузема закохалася у небо, вперше сівши за штурвал літака. "У 2020 році я вперше сіла в спортивний літак. Тімур показав мені кілька фігур вищого пілотажу — і я пережила свого роду катарсис. Тільки-но ми торкнулися землі, я зрозуміла, що вже хочу ще", — розповідає дизайнерка, яка кожну вільну секунду намагалася проводити на аеродромі в Білій Церкві. Сьогодні Гузема іноді тренується в Іспанії, де тимчасово перебуває з дітьми, і зізнається: якщо ти хоч раз відчув небо, ти не можеш його розлюбити. Ця любов відчувається і в новій колекції, де поєдналися стихії землі та повітря, почуття та досвід двох людей, а також закладена важлива мотиваційна складова, бо підйомна сила — це поштовх, який допомагає рухатися в правильному напрямку, попри все. "Підйомна сила — ще й про рух, який пластично виражений в наших прикрасах, адже в основі всіх виробів лежать форма профілю крила, повітряні потоки й вектори сил. У деяких прикрасах ви буквально побачите те, що нагадає вам обрис крила — птаха або літака…", — додає Фаткуллін.
А головне, що підйомна сила — це ще й про здатність об'єднуватися та допомагати, щоб досягти мети, а головна мета кожного українця — перемога. Частину прибутку від продажу колекції ViLevare команда передає на побудову укриттів для військових літаків Повітряним силам ЗСУ. "Сьогодні всі ми розуміємо, що наше вільне небо і справжні вільні польоти в Україні залежать тільки від перемоги на військовому фронті. Тому нам хочеться цією колекцією не просто транслювати філософську й дуже романтичну тему, а й адвокатувати важливі проекти для ЗСУ. Так, ми вирішили долучитися до побудови укриттів для військових літаків — це справді великий і дорогий проєкт, тому ми і передаватимемо свій прибуток від продажу колекції, і залучатимемо потужних партнерів, які також "вкладуться" в будівництво укриттів, — розповідає детальніше ТімурФаткуллін. — Загалом дуже приємно, що ми вже сьогодні можемо допомогти країни, адже спортивний літак, дизайн якого розробив бренд GuzemaFineJewelry в межах роботи над колекцією, використовується для навчання курсантів ВПС. Останні кілька місяців я як льотчик-інструктор зі складного пілотажу на гранично малих висотах викладаю в наших майбутніх військових пілотів. Також у мене є велика мрія: я би хотів заснувати стипендію для дівчат, яким насправді дуже важко потрапити у світ авіації. Зібрати кілька людей, навчити їх чомусь та допомогти їм зрушитися з місця — це теж про підйомну силу".